Logo
Po - Pá, 10 -17 hodin
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
  1. Úvod
  2. O MNĚ
O mně

 

"Tvořím a šiju, vesele si žiju :)."

 

Jmenuji se Lucie a živit se šitím a tvořením je můj splněný sen.

Jsem Vodnářka, kreativitu jsem dostala zřejmě přímo do vínku.

Šít na prodej jsem začala po narození nejmladší dcery, díky internetu a nově vznikajícímu Fleru (r. 2008).   Rozhovor pro flermagazín

Později jsem si koupila dřevěný stánek a začala jezdit na řemeslné trhy.

V roce 2012 jsem začala psát i blog o mém tvoření, šití a malování.

 Od roku 2013  jsem  držitelkou certifikátu Krkonoše originální produkt.

Původní profesí jsem učitelka 1. stupně ZŠ s rozšířenou výtvarnou výchovou. Práci s dětmi jsem  milovala, hlavně protože byla tvořivá a nebyla jednotvárná. Řadu let měla pro mě hluboký smysl. V době, kdy jsem učila výtvarky skoro na celém prvním stupni, jsem psala i blog o tvoření s dětmi. Je tam spousta nápadů na celý školní rok pro všechny věkové kategorie. : www.vytvarkaprodeti.com.

Po mnoha letech ve školství jsem se rozhodla pro velkou životní změnu. V prosinci 2019 jsem dala výpověď a od března 2020 tvořím na plný úvazek.  Až se situace uklidní, ráda bych opět pracovala i s dětmi třeba formou výtvarných kurzů a dílniček třeba u mne v dílně nebo na trzích a jarmarcích.

Na shoptetu jsem vytvořila i stránky s návodysijusama.cz na tvoření a šití. V hlavě mám takovou spoustu nápadů, které ani nestíhám realizovat.

Bydlím v malé krkonošské vesničce, v malém rodinném domku se zahradou. Mám velkou rodinu, manžela, tři děti ( dvě z nich už jsou dospělé) a malého dvouletého vnoučka a letos v září narozenou vnučku. Starší dcera mi občas pomáhá se šitím, mladší mi radí co se právě"letí" a vnoučata inspirují.

Ráda jezdím na trhy a prodejní akce. Ve Vrchlabí, které je od nás asi 3km, pořádáme už několik let spolu s kamarádkami  FLERJARMARKY.

V říjnu roku 2020 jsem udělala  krok do neznáma. Protože se ráda stýkám s lidmi a "chození do práce" mi moc chybělo, otevřela jsem si ve Vrchlabí malý obchůdek s dílničkou. Bohužel jsem se z něho moc dlouho netěšila. Kvůli tzv. pandemii jsem měla přes půl roku zavřeno. Držela jsem se dál, krámeček dotovala a těšila se na zákazníky.

V září 2022 jsem ho byla nucena díky zdražení energií bohužel opustit.

Od září učím na půl úvazku v Základní škole ve Vrchlabí.

Výrobky prodávám na řemeslných jarmarcích a zde na eshopu.

Jsem ráda, že jste sem zavítali. Doufám, že vám výrobky, které si třeba zakoupíte, udělají radost a budou dlouho sloužit.

Mějte krásné dny :).

Lucie Hama Plecháčová  

     Kdybyste se chtěli dozvědět něco o mém tvoření, můžete si přečíst článek, který vyšel v lednovém čísle Blesk Hobby. To jsem ještě měla svůj kamenný krámek.